Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Zárszó

Gondoltam, célszerű lenne egy erre szánt bejegyzéssel lezárni valahogy ezt a blogot, mivel most, hogy az esemény lezárult, valószínűleg már nem írom tovább. Az tény, hogy a gondolataim még jelentős részben az IH körül forognak, de a helyszínen mérgezett egérként rohangáló magányos bloggerként, úgy érzem, csak a színpadokon (vagyis nyilvánosan, bárki számára befogadhatóan) elhangzott információknak csak töredékét tudtam összeszedni.

 

Nyilván emiatt a tudósítás sem lehetett teljes, és mivel 2-3 helyszínen zajlott egyszerre a konferencia, eleve nem lehetett erre törekedni. Aki olvasta, azért remélem, élvezte a show-t. Az idei Internet Hungary érdekes volt, a helyszínen volt néhány kényelmetlenség (zsúfoltság kint-bent, bloggerasztal, konnektorok hiánya, szakadozó wifi, lassú kiszolgálás, magas árak, szóval a szokásos ;) ), de az összbenyomás részemről alapvetően pozitív.

 

Érdemben már nem tudnám sok mindennel kiegészíteni az itt leírtakat, inkább csak belekezdek abba, ami az elmúlt két, igen sűrű napban kimaradt: végignézem az IH2010-ről szóló többi online beszámolót, hogy teljesebb képet kapjak a dolgokról, no meg bepótolom az elmaradásomat a nagyvilág eseményeivel kapcsolatban is.

 

Remélem, jövőre ugyanitt, ugyanígy, vagy még jobban.

0 Tovább

Kiberzsaru a digitális lábnyomokról

Az idei internet Hungary egyik fő témája, ami a rendezvény alcímében is szerepel, a digitális lábnyomok, vagyis mindaz, amit magunk mögött hagyunk az interneten.

 

Szerdán reggel egy nyomozó is előadást tartott arról, hogyan használja fel ezeket a rendőrség a bűnüldöző munka során. Pál Tamás a BRFK - remélem jól mondom - gazdaságvédelmi osztályának számítógépes bűnözés elleni alosztályánál dolgozik századosi rangban.

 

A nyomozó konkrét eseteket sajnos nem említett, amikor facebookos, iwiwes vagy más online nyomozás eredményeként csíptek nyomon egy elkövetőt, de elmondása szerint honlapfeltörésekkel, hackertámadásokkal és persze szerzői jogsértésekkel is foglalkoznak, és már rutinosan nyomoznak le nicnkév alapján embereket.

 

A helyzetet nehezíti - és én ilyen szempontból egy kicsit empatikus is vagyok a rendőrség irányában -, hogy minden bejelentés az alosztályukhoz esik be, amiben szerepel az internet szó. Újabban viszont már a bejelentők is elégé tudatosan használják a netet, vagyis sokszor az online nyomozási munka egy részét is elvégzik a rendőrök helyett. Gondolom, ellátják őket a megfelelő linkekkel.

 

A rendőrség által használt különleges hatósági technológiai erőforrások között a nyomozó megemlítette a biztonsági kamerák felvételei és a mobiltelefonos cellainformációk mellett a beléptetéshez használt chipkártyák adatait is, amiket alkalmasint szintén kikérnek az üzemeltetőktől, ha bizonyíték lehet. Az adócsalók/pókerbajnokok pedig jobb, ha vigyáznak, amikor az eltitkolt jövedelmükből vásárolt yachtjukon fotózzák magukat a timori partoknál, mivel az ilyesmit már az APEH is nézegeti.

0 Tovább

Helló magyar internet!

Szándékosan nem Helló, világ! - ha már egyszer az Internet Hungaryról szól a blogunk.

 

Lényeg a lényeg, idén, hála a Postrnek, az [origo] konferenciablog formájában tudósít a hazai az internetes szakma szokásos őszi összejöveteléről.

 

A blog szerzőjéről, vagyis rólam annyit, hogy az [origo] olvasói Vámosi Gergő néven a Techbázis szerzőjeként ismerhetnek, a bloggerek pedig a geritwo azonosító alatt találkozhatnak velem a közösségi médiában (blogokon, Twitteren).

 

Az Internet Hungary fő programja idén október 26-27-én zajlik, de 25-én délután már egy nulladik napi workshopra is sor kerül. Én csak kedden érkezem a hivatalos nyitásra, a látogatók és az origós csapat nagyobbik részével együtt, de mivel Barczi Imre (Blumi/Setalosas), a Postr termékmenedzsere már részt vesz a délutáni workshopon, remélhetőleg erről beszámol nekünk itt is. ;)

0 Tovább

Internet Hungary 2010

blogavatar

Az [origo] és a Postr élő közvetítése a 2010-es Internet Hungary konferenciáról

Utolsó kommentek